ITpro TechNett Om TechNett  
 ;
mandag 8.feb 2010       16. årgang






Artikkel Artist

Finn en artist etter forbokstav:


- gratis musikk
- Øya 09
- Puddel anmelder anmelder
- Jolene
- Piracy Kills Music
- Masse CD'er selges - mange s...
- Tid for trivia
- Hva hører du på akkurat nå?
- Dei siste platene du kjøpte?
- Trenger dere øvingslokale i ...


3.2.2010 The Basics: Keep Your Friends Close
23.1.2010 Arctic Monkeys: Humbug
19.1.2010 Donkeyboy: Caught In A Life
21.12.2009 Weezer: Raditude
20.12.2009 Muse: The Resistance
27.11.2009 Grant-Lee Phillips: Little Moon
18.11.2009 Kite.: The Hook, The Line, The Sinker
13.11.2009 Tom Roger Aadland: Blod På Spora
8.10.2009 Christer Knutsen: Now Breathe
9.9.2009 The Marble Kings: Rebel Knight Sam


13.11.2009 Duo Deathmatch: Trondheim slår tilbake
10.8.2009 Berlin Festival: Musikkfestival fikk vinger
1.8.2009 Metallica: Magnetisk
21.7.2009 Benicàssim 2009: Kaos og topp underholdning
18.6.2009 Metallica: Praktfull innpakning
6.6.2009 Black Sabbath: Himmel og helvete
17.11.2008 Bare Egil Band: Egil treffer mål
11.11.2008 Mayhem Tour 2008: Storslått metalshow
4.11.2008 Okkervil River: Sent, men godt
4.9.2008 R.E.M.: Har lett for å begeistre
   

Svensk stjerneskudd innfridde på Blå

[ Jenny Wilson ]



Det svenske stjerneskuddet Jenny Wilson kom fredag til Blå med ny plate i bagasjen og avslørte at dette er en artist vi bør være oppmerksomme på fremover.

(Blå, Oslo – fredag 27. januar 2006)
Foto: Thomas Olsen


Fotograf: Thomas OlsenTidligere i uken slapp Jenny Wilson sin solodebut Love And Youth i Norge. En plate som jevnt over ble godt mottatt hos kritikerne, også i herværende magasin. Tidligere har hun blant annet figurert i undergrunnsbandet First Floor Power og bidratt på The Knifes You Take My Breath Away.

Overbeviste stort
Under fredagens konsert ble hun møtt av en mer eller mindre fullsatt sal. Hun lot ikke sjansen gå fra seg og sjarmerte de fremmøtte med stor overbevisning og ditto innlevelse. Til tross for sin fortid i det relativt skranglete lo-fi-bandet First Floor Power, viste Jenny Wilson seg her som en dame med langt mer sofistikert fremtreden. Showet var likevel ikke av den overveldende sorten, men hovedpersonen gjorde en strålende figur under hele settet.

I tillegg til utsøkt fremføring av det sterke låtmaterialet, skal Jenny ha bonuspoeng for at hun kommuniserte godt med sitt publikum. I det hele tatt var stemningen god på Blå hele kvelden, noe som tydelig også smittet over på de mange fornøyde konsertgjengerne.

Fotograf: Thomas Olsen

Valuta for pengene
Med tanke på at albumet kun har vært tilgjengelig i kort tid for norske platekjøpere, er heller tvilsomt om samtlige i salen har hatt anledning til å gjøre seg kjent med alle låtene til Jenny Wilson. Men dette synes absolutt ikke å sette en demper på showet hun serverte fra scenen. For om ikke materialet foreløpig er på allsang-nivå, vil det ikke forundre om nettopp det vil være tilfelle neste gang Wilson avlegger Oslo et besøk. De tilstedeværende fikk i hvert fall utvilsomt mye valuta for billettprisen, som lå på godt under hundrelappen.

Alt i alt ble dette en særdeles hyggelig, og for noen sikkert litt overraskende kveld på Blå, med en artist på scenen som tidvis viste tendenser til å fullstendig kunne bergta et nysgjerrig men oppvakt publikum.


NB! Panorama kommer tilbake med intervju med Jenny Wilson. Følg med...


Paul A. Nordal, 29.1.2006, © Panorama Media


1. Best of 2000-2009
2. Playmomen på helium
3. Gravlegger Cash-serie
4. Norsk musikkdugnad for Haiti
5. Roky får Okkervil-hjelp







Love And Youth [CD]
Lykkelig dystert
Svenske Jenny Wilsons debutplate, Love And Youth, blir nå sluppet i Norge. Det er en flott plate, som blant annet bekref...
 
Love And Youth: Lykkelig dystert
Svensk stjerneskudd innfridde på Blå
Jenny og jentene, tilfeldigvis
Fort og gærent med Jenny Wilson

2009 - hvordan var det for deg?
Hvordan vurderer du musikkåret 2009? (se resultat)
Det beste på minst et tiår
Det beste på flere år
Et jevnt over tilfredsstilende musikkår
Svakere enn foregående år
En stor skuffelse
Brimstone:
The Brimstone Solar Radiation Band

Simple Minds:
New Gold Dream (81-82-83-84)

Plateanmeldelser: 4326
Konsertanmeldelser: 537
Nyheter og artikler: 1036
Intervjuer: 136